Sohbetiyi.Net Kaliteli Sohbet etmek isterseniz bizler buradayız 7/24 Sohbet ediyor ve sizleri bekliyoruz.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Bedava Sohbet Odaları Chat Sohbet Siteleri


Bedava Sohbet Odaları Chat Sohbet Siteleri

Sohbet Odaları

Bu sitede çoktan bahsedilmiştir, dünyadaki ilk sohbet programının (EMISARI) 1971 yılında Murray Turoff tarafından tasarlandığı belirtildi. Fakat o zaman hükümet ve eğitim amaçlı olarak kullanıldı ve hiçbir zaman popüler olmadı.

Son derece popüler olan modern sohbet hareketini doğuran program, Jarkko Oikarinen’in Internet Relay Chat’i (IRC) oldu.

IRC ve mIRC den biraz bahsetmek isterim;

Jarkko IRC yi geliştirirken zincirin halkaları oluşmaya başlıyordu ircd sistemi nasıl kullanılacak ve nasıl istenilen kullanıcıları bu sistem üzerinden sohbet ettireceklerdi.

Mirc Script Piyasaya çıktı yapımcısı ve gelişiricisi Khaled Mardam-Bey

Kendisi özel bir üniversitede Bilim ve teknoloji gelişimcisidir. 1994 yılında MIRC Script’in üzerinde çalışmaya başladı, genelde hepimiz deriz ya ruh ikizimizi arıyoruz. Hepiniz merak ediyorsunuz IRCD ile MIRC ne zaman bir birini görecek ve iki ayrılmaz sistem olarak çalışmaya başlayacak. IRC yi Jarkko geliştirmeye devam ederken MIRC’i de Mardam Bey geliştirmeye devam ediyordu. Mardam Bey esas olarak ircII gibi sadece metin tabanlı, kabuk tabanlı IRC istemcilerinden erişilebilen IRC’yi keşfetti ve kendini şöyle düşünerek buldu eğer sadece biraz daha sezgisel olsaydı, daha fazla insan bunu kullanabilirdi. Pek çok insanın zevk aldığı teknik yönleri koruyarak ve küçük bir proje olacağını düşündüğü şey üzerinde çalışmaya karar verirken IRC’yi daha eğlenceli ve erişilebilir kılan bir mIRC istemi yaratıp yaratamayacağımı merak etmiştir.

Herkesin beğenip beğenmediğini görmek için mIRC’in ilk versiyonunu halka açıkladıktan sonra popülerliği çarpıcı bir şekilde arttı ve gelecek on yıl boyunca kendimi dünyanın dört bir yanındaki insanlardan binlerce e-posta alıcısının sonunda daha fazla özellik istediğini gördü, Küçük bir fikir ve kişisel bir hobi olarak başlayan şey, her zaman tüketen, bitmeyen bir proje ve tam zamanlı bir iş haline geldi. Bugün, mIRC ve IRC milyonlarca insan ve binlerce kuruluş tarafından kullanılmaktadır.

 

  • Jarkko ciddi olarak 1990 da IRCD si ni geliştirmeye başladı ve hala geliştirmeye devam ediyor. Tahminen dünyada 10 milyon kadar kişi kullanıyor.

 

 

  • Khaled Mardam-Bey de geliştirmeye devam ediyor yalnız Mardem bey daha cok sorunlar ile ilgilenmeyi ve proje ödevlerine destek vermeyi seviyor.

 


Sitemiz Üyelik İstiyor Mu?

Hayatın yoğun koşturması, standart sosyal çevrenin kemikleşmesi ve ilerleyen zamanın ardından yeni arkadaşlıklar kurabilmek, uzun süreli ilişkiler sürdürebilmek oldukça zorlu hale gelebiliyor. Ancak günümüzde bu tarz arkadaş arayanlar için oldukça önemli bir fırsatlar bulunuyor. www.sohbetiyi.net üyelik gerektirmeyen bir arkadaşlık Sitesidir.

Uyulması Gerekenler Neler?

Aynı yazı tekrarı, küfür, sakıncalı rumuz, rencide etmek, ırkçı davranmak, siyasi propaganda, devlet büyüklerine kötü söz, bir başka site reklamı yapmak, kişisel bilgiler paylaşmak, tehtit etmek Sohbet etmek için uyulması

Sohbet iyi sitesi çok harika bir site. Neden, biz Nedenimiz Seviyeli Olmak dürüst dost canlisi olmak ve bunlar için Sizlere Dürüst dostluklar kazanmak için burdayiz. ve hep böyle olmaya devam edicez.

Sohbetiyi

Neden tercih ediyoruz ? Uzunca düşünmeye ne gerek var sohbet edenler. Bir insan ailesini neden sever? Çıkar göz etmeden, karşılık beklemeden, iste bizlerde.

sohbetiyi ailesi olarak ufacık çıkar göz etmiyoruz.

Eğlencelidir sohbetimiz FOOL ve oRCoo ‘yla, gırgır şamata hepsi bir arada. Hiç bir terbiyesizlige izin vermeden ve terbiyesizlik edilmeden. Uygun dille sabırla konuşulan tek sohbet sitesi burası sohbetiyi.net başka yerleri kotulemek değil amacımız, sadece gorduklerimiz ortada. Kişisel mesele one alınmadan, özel sorunlar sohbete yansıtılmadan çözülen tek sohbet sitesidir sohbetiyi.net

Seviyeli, terbiyeli tam bir aile ortamı, kadın erkek ayrımı olmadan ve gerçekler göz önüne alınarak kurulan en guzel sohbet sitesi sohbetiyi.net dir.

Sohbet denilince akla herşey gelir. Aşk, sevgi, merhamet, paylaşım, evlat, ana, baba, eş, kardeş, arkadaş daha birçok kavram sayilabilir sohbet kelimesi adı altında. Nedenleriyse kimimiz eş anlatırız dert yanarak, kimimiz sohbetiyi de kardeş özlemini anarız. Kimi evlattan dert yanar,kimi evlat aramaktan. Bazı sohbet edenimizde dost, arkadaş kaziklarini anlatır. Bizler gerekirse özelden sevgilinizle sohbet ederken, bir yandan genel sohbet odalarımızda toplu sohbet edebiliyoruz. Günler geçiyor ve sohbetiyi.org artık büyüyor.
Herkes için uygun ortam sağlanmış. Gerekli gizliliklerimiz koruma altındadır.

Üstelik sadece sohbet değil oyun, yarışma, kelime, oxm, sisecevir, radyo ve benzeri etkinlik mevcut. Sohbet ederken aç radyo nu ruhun dinlensin. Olmadı sohbet sarmadı simdi ne yapmalıyım? Eyvah : ) şimdi oyun zamanı demektir. Oyuna dalıp hanımlar aygazlarda yemek yakmayın. Sist beyler kiz tavlama cabasindayken sizlerde işlerinizi aksatmayin.

Tüm bu güzellikleri sizlere sağlayan bizim icin ve sizin için tek bir sohbet sitesi kuruldu oda www.sohbetiyi.netBir cevap bırakın.